Featured Links

News

View more
  • 1 Sport Changes Life Conference
    Well known Ulster and National Referee Maggie Farrelly is currently working for the Sports...
  • 1 Cavan Remain Unbeaten
    By Emma Duffy With three wins from three league matches, the Cavan Ladies travelled to...
  • 1 National League Round 4
    5 wins and a draw in round 4'not a bad day at the office.Laois 2-0 Monaghan 1-19Mayo 0-12...
  • 1 St Michael's Take Title
    St Paul's in Lurgan was the venue on Saturday last for the Ulster U16B final between...

LATEST RESULTS

Thursday 12th February, 2015
U14 C Group 4
St Louis Carrickmacross 1 9 - 13 vs 3 - 6 St Josephs Donaghmore
U14 C Group 5
Holy Cross Strabane 4 - 3 vs 4 - 14 Holy Trinity Cookstown
Thornhill Derry 7 - 11 vs 4 - 12 St Marys Magherafelt
U14 D Group 1
Rathmore Belfast 10 - 18 vs 1 - 2 St Marys Portglenone
U14 D Group 2
Colaiste Feirste 12 - 9 vs 1 - 0 Our Ladys & St Pats Belfast
U14 D Group 11
PS Gaoth Dobhair 4 - 3 vs 4 - 3 St Columbas Stranorlar
Sunday 14th December, 2014
Ulster Minor Club Championship
Sh O Neills (Armagh) 2 - 14 vs 3 - 13 Eastern Gaels (Cavan)
Sunday 07th December, 2014
Moville (Donegal) 2 - 5 vs 3 - 4 Eastern Gaels (Cavan)
Sh O Neills (Armagh) 7 - 4 vs 3 - 5 Donaghmoyne (Monaghan)
Sunday 23rd November, 2014
Aughadrumsee (Fermanagh) 1 - 0 vs 8 - 18 Donaghmoyne (Monaghan)
Eastern Gaels (Cavan) 3 - 15 vs 1 - 7 Steelstown (Derry)
St Macartans (Tyrone) 1 - 10 vs 6 - 18 Sh O Neills (Armagh)
St Pauls (Antrim) 2 - 7 vs 4 - 13 Moville (Donegal)
Friday 14th November, 2014
Ulster Intermediate Club Championship
Monaghan Harps (Monaghan) 3 - 4 vs 1 - 6 Four Masters (Donegal)
U16 A Group 1
Assumption GS Ballinahinch 10 - 18 vs 0 - 6 St Malachys Castlewellen
St Pauls Bessbrook 2 - 2 vs 8 - 13 Our Ladys & St Patricks Knock
U16 A Group 2
Loreto Omagh 6 - 17 vs 0 - 1 Moville
St Patricks Academy 1 - 1 vs 6 - 9 Mount Lourdes Enniskillen
U16 D Group 1
Colaiste Ailigh Letterkenny 9 - 9 vs 5 - 6 Magh Ene Bundoran
U16 D Group 4
St Josephs Coalisland 1 - 4 vs 2 - 6 Lismore Carigavon
St Patricks Keady 2 - 7 vs 1 - 5 St Marks Warrenpoint
U16 D Group 5
Deele College Raphoe 2 - 3 vs 5 - 9 Pobalscoil Ghaoth Dobhair
U16 D Group 6
Castleblaney College - vs - Dungannon Integrated College
Inver Carrickmacross 3 - 0 vs 4 - 9 Largy College Clones
U16 D Group 7
St Patricks & St Brigids Claudy - vs - St Pats Maghera
U16 D Group 9
St Mogues Fermanagh 5 - 16 vs 6 - 6 St Johns Dromore
Thursday 13th November, 2014
U16 B Group 1
Loreto Millford 5 - 9 vs 5 - 4 Sacred Heart Omagh
St Michaels Lurgan 1 - 16 vs 3 - 1 Loreto Letterkenny
U16 B Group 2
Our Ladys Castleblaney 7 - 6 vs 0 - 2 St Catherines Armagh
Virginia College 1 - 9 vs 2 - 19 Sacred Heart Newry
U16 C Group 3
St Genevieves Belfast 6 - 9 vs 6 - 3 Rathmore Belfast
U16 C Group 4
Holy Trinity Cookstown 1 - 4 vs 3 - 6 St Louis Monaghan
U16 C Group 5
Colaiste Oiriall Ard Fea 5 - 13 vs 2 - 5 St Aidans Cootehill
U16 C Group 7
St Columbas Glenties 6 - 6 vs 1 - 4 Abbey Vocational Donegal
U16 C Group 8
Aquinas Belfast 1 - 5 vs 6 - 10 St Pius X Magherafelt
Sunday 09th November, 2014
Ulster Minor Club Championship
Carryduff (Down) 2 - 10 vs 3 - 11 Eastern Gaels (Cavan)
Friday 07th November, 2014
U20 A Group 1
Assumption GS Ballinahinch 5 - 16 vs 7 - 6 St Pauls Bessbrook
U20 A Group 2
Loreto Cavan 7 - 9 vs 6 - 4 Mount Lourdes Enniskillen
U20 A Group 3
St Ciarans Ballygawley 8 - 7 vs 2 - 7 Loreto Omagh
U20 B Group 1
Virginia College 5 - 11 vs 1 - 7 St Catherines Armagh
U20 B Group 2
Loreto Letterkenny 7 - 5 vs 6 - 6 Rosses CS Donegal
U20 B Group 3
Thornhill Derry 3 - 6 vs 5 - 17 St Michaels Lurgan
U20 C Group 1
Ballybay Community School 4 - 6 vs 6 - 17 Colaiste Oiriall Ard Fea
U20 C Group 2
Bailleborough C C - vs - St Comhghalls Lisnaskea
St Clares Ballyjamesduff 7 - 11 vs 3 - 3 St Aidans Cootehill
U20 C Group 3
St Marys Downpatrick - vs - Our Ladys & St Pats Belfast
U20 C Group 4
Aquinas Belfast 2 - 4 vs 3 - 26 St Dominics Belfast
U20 C Group 5
St Columbas Glenties 0 - 1 vs 0 - 0 Carndonagh Community School
U20 C Group 6
St Josephs Donaghmore 5 - 7 vs 4 - 9 St Pius X Magherafelt
U20 C Group 7
St Marks Warrenpoint 0 - 8 vs 0 - 9 St Malachys Castlewellen
U20 C Group 8
Holy Trinity Cookstown 3 - 6 vs 2 - 6 Dean McGuirc Carrickmore
U20 C Group 10
Largy College Clones 3 - 9 vs 1 - 5 Castleblaney College
view all results here

LATEST FIXTURES

Friday 06th March, 2015
U14 A Group 1
00:00 St Ciarans Ballygawley vs Mount Lourdes Enniskillen TBC St Ciarans Ballygawley
00:00 St Patricks Academy vs Loreto Omagh TBC St Patricks Academy
U14 A Group 2
00:00 Assumption GS Ballinahinch vs Our Ladys & St Pats Belfast TBC Assumption GS Ballinahinch
00:00 St Malachys Castlewellen vs St Pauls Bessbrook TBC St Malachys Castlewellen
U14 B Group 1
00:00 Dean McGuirc Carrickmore vs Carndonagh Community School TBC Dean McGuirc Carrickmore
00:00 Moville vs Sacred Heart Omagh TBC Moville
U14 B Group 2
00:00 Sacred Heart Newry vs Loreto Cavan TBC Sacred Heart Newry
00:00 Virginia College vs Our Ladys Castleblaney TBC Virginia College
U14 C Group 1
00:00 Loreto Letterkenny vs Colaiste Cholmcille-Letterkenny TBC Loreto Letterkenny
00:00 Loreto Millford vs St Columbas Glenties TBC Loreto Millford
U14 C Group 2
00:00 Abbey Vocational Donegal vs Rosses CS Donegal TBC Abbey Vocational Donegal
U14 C Group 3
00:00 St Louis Ballymena vs St Dominics Belfast TBC St Louis Ballymena
00:00 St Pius X Magherafelt vs St Genevieves Belfast TBC St Pius X Magherafelt
U14 C Group 4
00:00 St Josephs Donaghmore vs St Louis Monaghan TBC Armagh
00:00 St Louis Carrickmacross 1 vs Bailleborough C C TBC St Louis Carrickmacross
U14 C Group 5
00:00 Holy Trinity Cookstown vs Thornhill Derry TBC Holy Trinity Cookstown
00:00 St Marys Magherafelt vs Holy Cross Strabane TBC St Marys Magherafelt
U14 C Group 6
00:00 Our Ladys Newry vs Colaiste Oiriall Ard Fea TBC Our Ladys Newry
00:00 St Catherines Armagh vs St Louis Kilkeel TBC St Catherines Armagh
U14 D Group 1
00:00 Aquinas Belfast vs Rathmore Belfast TBC Aquinas Belfast
U14 D Group 2
00:00 Colaiste Feirste vs Victoria College Belfast TBC Colaiste Feirste
00:00 Our Ladys & St Pats Belfast vs St Louises Belfast TBC Our Ladys & St Pats Belfast
U14 D Group 3
00:00 Gairmscoil Chu Uladh vs Deele College Raphoe TBC Gairmscoil Chu Uladh
00:00 Mulroy College vs Colaiste Ailigh Letterkenny TBC Mulroy College
U14 D Group 4
00:00 St Mogues Fermanagh vs St Aidans Derrylin TBC St Mogues Fermanagh
U14 D Group 5
00:00 St Marys Limavady vs St Pats Maghera TBC St Marys Limavady
U14 D Group 6
00:00 Castleblaney College vs Largy College Clones TBC Castleblaney College
00:00 Inver Carrickmacross vs Ballybay Community School TBC Inver Carrickmacross
U14 D Group 7
00:00 St Fancheas Enniskillen vs St Patricks & St Brigids Claudy TBC St Fancheas Enniskillen
U14 D Group 8
00:00 St Marks Warrenpoint vs St Marys Newry TBC St Marks Warrenpoint
00:00 St Marys Downpatrick vs St Colmcilles Crossgar TBC St Marys Downpatrick
U14 D Group 9
00:00 St Josephs Crossmaglen vs Drumcree College TBC St Josephs Crossmaglen
U14 D Group 10
00:00 Drumragh Integrated vs St Patricks Academy TBC Drumragh Integrated
00:00 St Josephs Coalisland vs St Patricks Dungannon TBC St Josephs Coalisland
U14 D Group 11
00:00 St Columbas Stranorlar vs Magh Ene Bundoran TBC St Columbas Stranorlar
U14 D Group 12
00:00 St Patricks Lisburn vs St Patricks Bambridge TBC St Patricks Lisburn
Saturday 07th March, 2015
Minor Championship Group 1
12:00 Derry vs Cavan Siobhan Coyle (Donegal) Owenbeg, Dungiven
Sunday 08th March, 2015
14:00 Armagh vs Monaghan Gavin Corrigan (Down) St.. Pauls Lurgan
Saturday 14th March, 2015
U16 Championship Group 1
14:00 Cavan vs Antrim Ciaran Ward (Monaghan) Cavan
Sunday 15th March, 2015
14:00 Donegal vs Down Sean McIntyre (Tyrone) Donegal
Friday 20th March, 2015
U14 A Group 1
00:00 Loreto Omagh vs Mount Lourdes Enniskillen TBC Loreto Omagh
00:00 St Patricks Academy vs St Ciarans Ballygawley TBC St Patricks Academy
U14 A Group 2
00:00 Assumption GS Ballinahinch vs St Malachys Castlewellen TBC Assumption GS Ballinahinch
00:00 Our Ladys & St Pats Belfast vs St Marys Lurgan TBC Our Ladys & St Pats Belfast
U14 B Group 1
00:00 Carndonagh Community School vs Moville TBC Carndonagh Community School
00:00 Sacred Heart Omagh vs Dean McGuirc Carrickmore TBC Sacred Heart Omagh
U14 B Group 2
00:00 Loreto Cavan vs Virginia College TBC Loreto Cavan
00:00 Our Ladys Castleblaney vs Sacred Heart Newry TBC Our Ladys Castleblaney
U14 C Group 1
00:00 Colaiste Cholmcille-Letterkenny vs Loreto Millford TBC Colaiste Cholmcille-Letterkenny
00:00 St Columbas Glenties vs Loreto Letterkenny TBC St Columbas Glenties
U14 C Group 2
00:00 Rosses CS Donegal vs Pobail Scoil Falcarragh Donegal TBC Rosses CS Donegal
U14 C Group 3
00:00 St Dominics Belfast vs St Pius X Magherafelt TBC St Dominics Belfast
00:00 St Genevieves Belfast vs St Louis Ballymena TBC St Genevieves Belfast
U14 C Group 4
00:00 Bailleborough C C vs St Josephs Donaghmore TBC Bailleborough C C
00:00 St Louis Carrickmacross 1 vs St Louis Monaghan TBC St Louis Carrickmacross
U14 C Group 5
00:00 Holy Trinity Cookstown vs St Marys Magherafelt TBC Holy Trinity Cookstown
00:00 Thornhill Derry vs Holy Cross Strabane TBC Thornhill Derry
U14 C Group 6
00:00 Colaiste Oiriall Ard Fea vs St Catherines Armagh TBC Colaiste Oiriall Ard Fea
00:00 St Louis Kilkeel vs Our Ladys Newry TBC St Louis Kilkeel
U14 D Group 1
00:00 Aquinas Belfast vs St Marys Portglenone TBC Aquinas Belfast
U14 D Group 2
00:00 St Louises Belfast vs Colaiste Feirste TBC St Louises Belfast
00:00 Victoria College Belfast vs Our Ladys & St Pats Belfast TBC Victoria College Belfast
U14 D Group 3
00:00 Colaiste Ailigh Letterkenny vs Gairmscoil Chu Uladh TBC Colaiste Ailigh Letterkenny
00:00 Deele College Raphoe vs Mulroy College TBC Deele College
U14 D Group 4
00:00 St Comhghalls Lisnaskea vs St Mogues Fermanagh TBC St Comhghalls Lisnaskea
U14 D Group 5
00:00 St Pats Maghera vs St Colms Draperstown TBC St Pats Maghera
U14 D Group 6
00:00 Ballybay Community School vs Castleblaney College TBC Ballybay Community School
00:00 Largy College Clones vs Inver Carrickmacross TBC Largy College Clones
U14 D Group 7
00:00 St Johns Dromore vs St Fancheas Enniskillen TBC St Johns Dromore
U14 D Group 8
00:00 St Colmcilles Crossgar vs St Marks Warrenpoint TBC St Colmcilles Crossgar
00:00 St Marys Newry vs St Marys Downpatrick TBC St Marys Newry
U14 D Group 9
00:00 Lismore Carigavon vs Drumcree College TBC Lismore Carigavon
U14 D Group 10
00:00 St Josephs Coalisland vs Drumragh Integrated TBC St Josephs Coalisland
00:00 St Patricks Dungannon vs St Patricks Academy TBC St Patricks Dungannon
U14 D Group 11
00:00 Magh Ene Bundoran vs PS Gaoth Dobhair TBC Magh Ene Bundoran
U14 D Group 12
00:00 St Patricks Bambridge vs St Colms Twinbrook TBC St Patricks Bambridge
Sunday 22nd March, 2015
Minor Championship Group 1
14:00 Cavan vs Armagh TBC Cavan
14:00 Derry vs Fermanagh TBC Derry
Minor Championship Group 2
14:00 Antrim vs Down TBC Antrim
14:00 Donegal vs Tyrone TBC Donegal
Friday 27th March, 2015
U14 A Group 2
00:00 St Malachys Castlewellen vs Our Ladys & St Pats Belfast TBC St Malachys Castlewellen
00:00 St Pauls Bessbrook vs St Marys Lurgan TBC St Pauls Bessbrook
Saturday 28th March, 2015
U14 Championship Group 1
14:00 Armagh vs Antrim TBC Armagh
14:00 Monaghan vs Derry TBC Monaghan
Sunday 29th March, 2015
U16 Championship Group 1
14:00 Donegal vs Tyrone TBC Donegal
14:00 Down vs Antrim TBC Down
Saturday 04th April, 2015
15:00 Down vs Cavan TBC Down
15:00 Tyrone vs Antrim TBC Tyrone
U16 Championship Group 2
15:00 Armagh vs Fermanagh TBC Armagh
15:00 Monaghan vs Derry TBC Monaghan
Saturday 11th April, 2015
Minor Championship Group 1
15:00 Armagh vs Fermanagh TBC Armagh
15:00 Cavan vs Monaghan TBC Cavan
Minor Championship Group 2
15:00 Down vs Donegal TBC Down
15:00 Tyrone vs Antrim TBC Tyrone
U14 Championship Group 1
15:00 Antrim vs Derry TBC Antrim
15:00 Monaghan vs Down TBC Monaghan
U14 Championship Group 2
13:30 Cavan vs Tyrone TBC Cavan
15:00 Donegal vs Fermanagh TBC Donegal
Friday 17th April, 2015
U14 A Group 2
00:00 Our Ladys & St Pats Belfast vs St Pauls Bessbrook TBC Our Ladys & St Pats Belfast
00:00 St Marys Lurgan vs Assumption GS Ballinahinch TBC St Marys Lurgan
Saturday 18th April, 2015
U16 Championship Group 1
15:00 Antrim vs Donegal TBC Antrim
15:00 Cavan vs Tyrone TBC Cavan
U16 Championship Group 2
15:00 Derry vs Armagh TBC Derry
15:00 Fermanagh vs Monaghan TBC Fermanagh
Sunday 19th April, 2015
Minor Championship Group 1
15:00 Armagh vs Derry TBC Armagh
15:00 Fermanagh vs Monaghan TBC Fermanagh
U14 Championship Group 1
15:00 Derry vs Armagh TBC Derry
15:00 Down vs Antrim TBC Down
Saturday 25th April, 2015
15:00 Antrim vs Monaghan TBC Antrim
15:00 Down vs Armagh TBC Down
U14 Championship Group 2
15:00 Cavan vs Donegal TBC Cavan
15:00 Tyrone vs Fermanagh TBC Tyrone
Sunday 26th April, 2015
U16 Championship Group 1
15:00 Donegal vs Cavan TBC Donegal
15:00 Tyrone vs Down TBC Tyrone
U16 Championship Group 2
15:00 Derry vs Fermanagh TBC Derry
15:00 Monaghan vs Armagh TBC Monaghan
Saturday 02nd May, 2015
Minor Championship Group 1
15:00 Fermanagh vs Cavan TBC Fermanagh
15:00 Monaghan vs Derry TBC Monaghan
Minor Championship Group 2
15:00 Donegal vs Antrim TBC Donegal
15:00 Tyrone vs Down TBC Tyrone
U14 Championship Group 1
15:00 Armagh vs Monaghan TBC Armagh
15:00 Derry vs Down TBC Derry
U14 Championship Group 2
13:30 Donegal vs Tyrone TBC Donegal
15:00 Fermanagh vs Cavan TBC Fermanagh
Sunday 21st June, 2015
Senior Championship
00:00 Cavan vs Tyrone TBC TBC
00:00 Down vs Donegal TBC TBC
Sunday 05th July, 2015
00:00 Monaghan vs Armagh TBC TBC
view all fixtures here

EVENT LISTING

FACEBOOK